www.kk.dk Kontakt Udskriv Sitemap

Vesterbro Lokaludvalgs arbejde er organiseret gennem udvalgsarbejde. Selve lokaludvalget holder møde en gang om måneden, og derudover har lokaludvalget tre stående fagudvalg; Kultur- Fritids- og Børneudvalget; Social- og Sundhedsudvalget; Teknik- og Miljøudvalget.

Fagudvalg
De tre udvalg er åbne for både lokaludvalgsmedlemmer og andre interesserede borgere på Vesterbro, og holder hver ca. et møde om måneden. Derudover har lokaludvalget et forretningsudvalg, der varetager den daglige drift mellem lokaludvalgsmøderne og tilrettelægger de månedlige lokaludvalgsmøder. Hvis du vil høre mere om arbejdet i fagudvalgene, kan du enten kontakte formanden for den enkelte fagudvalg eller sekretariatet.

OBS – Siden bliver løbende opdateret

Forretningsudvalget

Forretningsudvalget holder møde en gang om måneden, ca. 14 dage før lokaludvalgsmøderne – dagsordenen for lokaludvalgsmøderne fastlægges, puljeansøgninger førstebehandles og den daglige drift af stort og småt varetages. I forretningsudvalget sidder følgende medlemmer:

TITEL NAVN EMAIL
Formand for Vesterbro lokaludvalg Thomas Egholm thomasegholm@hotmail.com 
1. næstformand for Vesterbro lokaludvalg Jimmy Sindahl  
2. næstformand for Vesterbro Lokaludvalg  vakant vakant
Formand for Kultur-, Fritids- og Børneudvalget Mikael Stenstrup mikael.stenstrup@mail.dk
Formand for Social- og Sundhedsudvalget Ena Juhl ena@fisken.dk
Formand for Teknik- og Miljøudvalget Per Skovgaard Andersen psa@humleby.DK

Teknik- og Miljøudvalget
Formand: Per Skovgaard Andersen

NAVN EMAIL
Bruno Schwede brunoschwede@gmail.com
Heidi Bjerg Gregersen heidibjergg@gmail.com
Henrik Nordentoft Mikkelsen henriknordentoft@gmail.com
Erik Willumsgaard erik@willumsgaard.dk
Anne Mette W. Nielsen annemettewn@gmail.com
Per Skovgaard Andersen psa@humleby.DK
Frans Luja Madsen franspop@hotmail.com
Bettina Porsild bettinaporsild@gmail.com
Per Vesterberg per@humleby.dk
Christian Kirkeby chr.kirkeby@liv.dk
Denis Bowers bowers@skydebanen.net
Erik Boysen erik@bakerstreet.dk
Erik Hegelund ehegelund@gmail.com
Gitte Nybo Østergaard gitost@um.dk
Gustav Jensen gustavjensen@gmail.com
Helle-Majken Andersen-Harild hellemajken@gmail.com
Jimmy Sindahl  
Keld Simonsen keld@keldix.com
Mads Kjædegaard mk@grundplan.dk
Ole Frø Henriksen olefrohenriksen@ofir.dk
Ruben Hidalgo skrivtilruben@gmail.com
Sine Bjerregaard Sørensen sine.sorensen@yahoo.dk
Stinna Gammelgaard stinnag@gmail.com
Sune Yndgaard Sørensen sune1975@gmail.com
Thomas Warburg tw@thomaswarburg.dk
Thomas Egholm thomasegholm@hotmail.com

Kultur- Fritids- og Børneudvalget
Formand: Mikael Stenstrup

NAVN EMAIL
Mikael Stenstrup mikael.stenstrup@mail.dk
Ole Rindtoft ole@sondergodset.dk
Anni Brinkløv dagmarkultur@hotmail.com
Bente Braarud bbraarud@yahoo.dk
Bettina Porsild bettinaporsild@gmail.com
Birgitte Dengsø Toft-Pedersen birgittetoft@gmail.com
Emil Hee Stenstrup emilstenstrup@gmail.com
Herbert Pinto casa@casalatinoamericana.dk
Knud Holt Nielsen knudh69@hotmail.com
Lise Kroner lisekroner@gmail.com
Lone Billehøj billehoj@hotmail.com
Maria Ciccia Smidl mariaciccia@adr.dk
Mathias Lund Bach bachtobusiness@gmail.com
Mette Rathsach bx1r@okf.kk.dk
Mia Rosenkilde Nielsen miarosenkilde@gmail.com
Thomas Warburg tw@thomaswarburg.dk
Thomas Thomsen  BP9I@kkf.kk.dk
Niels Tilo Wamberg nilo@festivaloflights.dk

Social- og Sundhedsudvalget
Formand: Ena Juhl

NAVN EMAIL
Allan Frederiksen  af@klippen.org
Bent Johansen mail@bentjohansen.dk
Carsten Clausen clausen@settlementet.dk
Ena Juhl ena@fisken.org
Helle Gerber helle@frivilligcentervsv.dk
Ivan Christensen ic@maendeneshjem.dk
Jakob Hjuler Tamsmark  
Jesper Johansen jenco@webspeed.dk
Lasse Glavind glavindlasse@gmail.com
Muneeza Rosendal mr@fritidsjobformidlingen.dk
Povl Skov narkovesterbro@gmail.com
Rene Mikkelsen  
Rikke Baker rikkebaker@settlementet.dk
Svend Erik Gimm se@gimm.dk
Thomas Egholm thomasegholm@hotmail.com
Thomas Warburg tw@thomaswarburg.dk